Am început să mă satur de debandada i-urilor din conjugarea lui a fi. Pe unde mă întorc dau numai peste ortografii trăznite- îndrăzneţe, nimic de spus. Dacă îi mai atragi câte unuia atenţia că, bunăoară, ” să fii tu sănătos” se scrie cu doi de alde i, iar ” să fi fost eu mai tânăr acum…” se scrie cu unul singur, primeşti iute argumente că el aşa a învăţat. Că ştie el mai bine. Aşa că poftim link. Poate o prinde bine cuiva.
