Sunt de acord cu Andrei. Este, poate, cea mai importantă carte a unui autor român, de după 1989. Personal aştept cartea asta de 30 de ani. Şi acum a apărut, la Editura paralela 45. Iar apariţia aceasta trebuie salutată.
Rămâne să vedem şi cum putem da de cartea asta. Care vom reuşi. Pentru „Istoria… ” lui Alex Ştefănescu m-am făcut luntre şi punte.( iar la aceea am încă ceva cârcoteli !).
