Aşa cum aţi fost deja informaţi de către colosul din fruntea guvernului, dar şi de către indianul Ochi de şoim beat mangă, de la Cotroceni, luna asta ieşim din criză.Mă rog, recesiune. Bine, ăştia doi, săracii, ne-au mai scos de câteva ori din criză, dar noi ca nişte căpiaţi ce suntem, ne-am dus buluc înapoi. Oricum, pentru a ne asigura că ieşirea asta din criză se va produce în mod organizat, fără evenimente neplăcute, ar trebui lămurite câteva chestii. Aşteptăm deci răspunsuri la următoarele întrebări:
1) În ce zi şi la ce oră se iese din criză?
2) Ieşim toţi, grămadă, pe aceeaşi uşă? Sau, la guvern, cineva a luat în calcul eventualele riscuri legate de îmbulzeala care se poate produce şi s-a organizat ieşirea pe mai multe uşi, cetăţenii urmând a fi îndrumaţi corespunzător?
3) Cei care ies mai greu, pot folosi medicamentul ăla la care se face reclamă ( tu cât timp pierzi la toaletă?) ?
4) După ce ieşim, stăm mult afară?
5) După ce ieşim, cu ce ne ştergem?
6) Dacă plouă, ieşirea se amână sau se ţine într-un spaţiu acoperit?
7) La ieşirea din criză, ne aşteaptă autocarele? Şi unde ne duc? La urne? Funerare sau electorale?
8 ) Câţi preoţi vor oficia la ieşirea din criză? Cine aduce coliva?
9) Câte zile stăm ieşiţi? Care e diurna pe perioada cât suntem ieşiţi şi o primim cu toţii sau unii o plătesc, alţii o încasează?
10) Bine, ieşim. Şi după ce se culeg toate căpşunile ce facem?
11) Deci ieşim din recesiune şi intrăm în postul Paştelui?
12) Cu ce tre’ să ne îmbrăcăm la ieşirea asta din criză?
13) Bun. Am întrebat la ce oră ieşim din criză, dar înapoi la ce oră intrăm?
Ar mai fi nişte întrebări. Dar astea sunt suficiente. Restul le punem când s-o întâmpla revizuirea Constituţiei, aia cu care-i prostea Bălălău pe cretini, la ultima tură de ştampile.
Ies din criza doar pedeleii, independentii si minoritatile (poate si cei care voteaza pe la ambasadele romanesti, cati exista). Ceilalti fraieri trebuie sa invete intai unde se pune stampila si abia apoi au voie sa iasa din criza.
Sa traiti bine!
Parca am văzut ceva la televizor de treaba asta. Se numea marea ieșeală sau ceva de genu asta, nu?
LOL, da, nu va buluciti la iesire! Mai rasfirati!
Ma-ntreb de ce nu se face totusi o manifestatie in ziua iesirii din criza, un mars al iesirii din criza. Sa sarbatorim iesirea si sa ne avem ca fratii!
STOP CADRU: intr-o hala camuflata, insi cu fete transpirate tiparesc carnete de iesit din criza. Urmeaza transmisie directa de la Cotroceni, declaratie de presa a PM. Fiecarui cetatean i se vor inmina doua documente de identitate noi: unul de culare portocalie, „Iesit din Criza”, si unul culoarea oficiala a opozitiei pe care scrie „Permis De Iesire Din Criza Pe Durata Limitata”.
Criza asta e un fel de Schengen. Cu deosebirea e că în ăla nu intrăm şi din asta nu ieşim.
LA IESIREA MASIVA S-AR PIERDE MIREASMA PRIMAVERII VA DATI SEAMA DE VOLUM????/
admirabil ca de obicei.m-am hlizit radical.intru la loc fara regrete../distribui pe fb drept pedeapsa
Aşa-mi trebuie!
Traqnzactivu rezolva tot sau zeama da varza…
S-avem grijă când om ieşi, că-i al dracului de frig şi întuneric beznă. Ne trebe paltoane d’alea zdravene, de brad, şi musai nişte lumânări.
Pot să mai rămân un pic în criză? Că acu, după ce au ieșit toți, am prins loc la geam… :)))
Se screm lunar să iasă. Pare-se că sunt constipați!
Iesim din crasme, si ajungem acasa. Aici adevarata depresie.
[…] Luna asta ieşim din criză, de pe blogul Moshe&Mordechai. Cu care nu comunic nici offline, nici online. So what? Postul […]